O nás

ALAE FASHION CONCEPT

ALAE (= latinsky křídla) je společnost pomáhající v rozletu talentům v oblasti designu a módy. Realizujeme jejich sny tím, že posouváme myšlenky z konceptuální roviny do reálného světa. Učíme je preciznosti při zpracování, sebeprezentaci, obchodu a špičkovému klientskému servisu. V rámci mentoringu a svého zázemí jim pomáháme nalézt správný směr pro další rozvoj. Proč to děláme? Protože módu milujeme. Ve světě obchodu a reklamy se pohybujeme dlouho a chtěli jsme naše zkušenosti předat dál těm, kteří nás inspirují a dělají svět krásnější.

ALAE FASHION CONCEPT na Královských Vinohradech je chrámem vybraného stylu v kombinaci s pohodlím a úžasnými materiály, dovážených převážně z Itálie. Zaměřuje se převážně na byznys modely PRÊT-À-PORTER, které jsou doplněny příležitostně o modely HAUTE COUTURE. Naši koncepci doplňují také úžasné kolekce originálních šperků.

KDO STOJÍ ZA ALAE

Marie Kešelj

Marie Kešelj

Má dvacetiletou praxi z podnikání v oblasti obchodu, marketingu a reklamy. Vlastní reklamní agenturu Comway International s.r.o., působí také jako výkonná ředitelka a spolupodílník ve společnostech Best Buy Investments, a.s. a BBI Classic Investments s.r.o. V rámci své činorodé povahy působí také jako angel investor a podporuje mladé české talenty v oblasti designu a fashion. Je spoluzakladatelkou a investorem ve společnosti ALAE GROUP s.r.o.

Móda a design byla odjakživa mojí vášní. Možná základy pramení z toho, že jsem se narodila ve znamení Váhy a ženy v tomto znamení mají velmi vřelý vztah k estetice a také mají ohromnou potřebu se realizovat a něco tvořit. Pamatuji si, jak jsem vždy velmi trpěla v období dospívání, kdy za komunistického režimu chodili všichni stejně oblečení a kdo neměl tehdy příbuzné za hranicemi, nic moc s tím nemohl udělat. Já jsem ale potají vzala maminčiny závěsy, šicí stroj a vždy z toho něco zajímavého vytvořila. Z počátku to bylo takové amatérské navrhování a šití, ale postupem doby jsem se zdokonalovala a šila dokonce také pro kamarádky.

Bohužel ale tento koníček je velmi časově náročný a absolutně se neslučuje s podnikáním, do kterého jsem se velmi brzy pustila. Takže jsem své velké hobby musela pověsit na hřebík. Stále mě do těchto vod něco táhlo a tak jsem alespoň navštěvovala designové události, setkávala se s českými návrháři a následně si od nich nechávala šít věci na míru.

Velmi brzy jsem ale zjistila, že máme opravdu velmi šikovné talenty, které ale škola nenaučí praktické obchodní dovednosti, například základy účetnictví, které jsou pro podnikání naprostým základem a nemluvě o rozvoji své značky z pohledu marketingu a PR. Také zvládají navrhnout nádherné konceptuální modely, které skvěle vypadají na mole, ale při celodenních pracovním zápřahu, sezení u počítače, pobíhání po schůzkách z nich nadšená zákaznice moc nebude. Proto jsme se s mojí kolegyní Veronikou Evans rozhodli založit značku ALAE a pomoci mladým designérům na začátku své kariéry ve správném rozletu. Navíc se opět mohu realizovat a přispívat svými nápady do kolekce ETERNAL.

Veronika Evans

Veronika Evans

Po 11 letech strávených v Londýně, kde studovala fotografii a zároveň se této oblasti aktivně věnovala se svým přítelem, známým fashion fotografem Hugh O´Malley, se vrátila zpět do České republiky a přijala nabídku Marie Kešelj, společně rozjet projekt pro podporu mladých nadějných talentů v oblasti fashion a designu.

Miluje design a elegantní módu opravdu od malička. V době hluboké totality díky své rodině ze Švýcarska, se její láska k módě mohla naplno rozvinout, jelikož zatímco všichni její vrstevníci chodili v šedivé uniformitě produkované socialistickými textilními závody, mohla si užívat nádherné barevné modely pravidelně dodávané milovanou tetou z města Basilej, pro kterou móda byla velkým koníčkem a snažila se tuto vášeň předat také své neteři.

Díky svému působení v zahraničí, přináší do projektu mezinárodní esprit, vysokou kvalitu zákaznického servisu a také osobité estetické cítěné.

Díky své otevřené, přátelské a společenské povaze přináší do toho projektu velmi zajímavé kontakty ať již z pozice marketingu, PR nebo obchodu.

NAŠE SLUŽBY

ALAE FASHION CONCEPT Vás přivítá v nádherném showroomu na pražských Královských Vinohradech, kde Vás čeká:

 • při sklence Prosecco Vám představíme v naprostém soukromí představí nejen základní sofistikovanou kolekci ETERNAL, ale také nádherné modely z limitovaných kolekcí českých návrhářů
 • všechny modely jsme Vám schopné upravit na míru zdarma, případně Vám ušijeme po konzultaci se zkušenou krejčovou vybraný model dle Vašich proporcí nový
 • pokud Vás naše nabídka zcela neuspokojí, jsme Vám připravené navrhnout také modely na míru
 • pro své obchodní partnery jsem schopné také připravit návrhy a realizace obchodních uniforem, dále kostýmy pro hostesky, promotéry a ostatní

Materiály

Výběr z kvalitních materialů a úprava modelu na vaši postavu.

Odborná pomoc

Konzultace s designérkou, vytvoření návrhu dle vaší představy, módní přehlídky na klíč.

Individuální přístup

Nabízíme individuální přístup v soukromí Alae showroomu.

ALAE FASHION CONCEPT STORE = MÍSTO, KDE SE PLNÍ SNY…

Najdete u nás modely z limitovaných kolekcí vybraných mladých českých nadějných talentů. Realizujeme jejich sny a nápady, které posouváme mnohdy z konceptuální roviny přehlídkových ramp do uživatelské podoby. Učíme je preciznosti při zpracování, sebeprezentaci, obchodu, flexibilitě a špičkovému klientskému servisu. Zároveň také plníme přání svým zákaznicím, kterým se snažíme co nejpozorněji naslouchat a do naší kolekcí zařazovat sofistikované modely pro zdolávání všech nástrah pracovního dne s lehkostí a šarmem.

Pevné základy ALAE tvoří kolekce ETERNAL, která se stala základní bází šatníku každé zaměstnané ženy a lze ji vždy úžasně propojit s designovými kousky našich skvělých mladých návrhářů. V našich modelech tak zvládnete elegantně a lehce nejen pracovní den, ale také následnou business večeři nebo koktejl s přáteli.

FORMA SPOLUPRÁCE

1. KOLEKCE ALAE by

 • Při této formě spolupráce vybraný designer tvoří kolekci společně s týmem ALAE a k ruce získává kompletní zázemí a tým ALAE GROUP včetně investiční podpory a komplexního mentoringu. V tomto případě autorská práva výsledné kolekce jsou plně v rukou společnosti ALAE GROUP s.r.o. a návrhář participuje na předem domluvené odměně vycházející ze zisku z prodeje této kolekce. Návrhář nemůže tedy tyto modely již dále používat výhradně po svým jménem, ale vždy na základě dohody se společností ALAE GROUP.
 • Cílem je vytvořit designérovi plné finanční i týmové zázemí pro tvorbu a naučit ho prosadit se a získat zákazníky v tomto těžkém byznyse.
 • Postup spolupráce:
  • Designér přinese nakreslené své nápady a společně s obchodním a kreativním oddělením se vybere limitovaná kolekce ALAE by jméno designéra.
  • Výsledkem by mělo být mnohdy konceptuální pojetí modelů designéra transformovat do uživatelské podoby tak, aby následně převažovala nositelnost, pohodlnost a precizní zpracování a tak se zvýšil komerční charakter výsledných modelů.
  • Následně designér celou svoji kolekci tvoří společně se zázemím společnosti ALAE , což znamená, že pro realizaci své kolekce získá mentoring a investiční podporu v podobě:
   • Materiálového zajištění (je možné využít také skladových zásob italských látek a galanterie ve společnosti ALAE)
   • Vzorování modelů a následnou střihovou dokumentaci tvoří s týmem zkušených krejčových ALAE (zde kolekci tvoří a posunují do užitné komerční podoby)
   • Obchodního mentoringu v rámci přípravy rozpočtů, cenotvorbě, vedení účetnictví a skladové i ostatní evidence
   • Marketingové a PR podpoře (propagace na FB a webových stránkách ALAE, využití stávající databáze zákaznic pro propagaci svého jména a kolekce, účast na módních přehlídkách a propagačních akcí společnosti ALAE v rámci svých partnerů – př. dámské kluby HELAS, ERBIA,…)
   • Produkce a prodej modelů (včetně využití showroomu ALAE a nasmlouvaných obchodů v ČR a SR pro prodej vytvořené kolekce)
 • Cílem této formy spolupráce je posílení jména/značky designéra, pomoc s tvrdou realitou obchodní stránky ve světe fashion, takže designér by měl na konci spolupráce umět si naprojektovat své další kolekce nejen z pohledu finančního efektu, ale také marketingu a PR

2. KOLEKCE na KOMISNÍ PRODEJ

 • V této formě spolupráce dáme možnost vybranému designerovi prodat svoji kolekci pod svým jménem na základě komisionářské smlouvy v rámci zázemí společnosti ALAE. Autorská práva na svoji kolekci vlastní zcela výhradně designér.
 • Komisionářská smlouva je smlouva, kterou se komisionář zavazuje pro komitenta zařídit určitou obchodní záležitost, v tomto případě prodej a propagaci domluvených modelů nebo celé kolekce. Jde o smluvní vztah o zprostředkování podle § 577–590 obchodního zákoníku.
 • Komisionář (ALAE GROUP s.r.o.) jedná za komitenta (Designéra) svým jménem, ale na jeho účet a na jeho riziko. Náleží mu pak za to odměna a úhrada nákladů dle sjednané smlouvy.
 • V tomto případě nejde o finanční podporu a mentoring, ale o formu spolupráce v oblasti prodeje, marketingu a PR s využitím všech zdrojů ALAE FASHION CONCEPTU